Ultra Lux 430 m² 6+2 Brand-New Duplex Apartment with Terrace.

The ground floor is 220 m2 and it has 3 bedroom. Master bedroom has bathroom and it is specialized with Turkish bath features– and includes dreesing room. One living room ,one kitchen and one bathroom for general use and it is also specialized with Turkish bath features and 2 balcony.

Upstairs is 210 m2 and it has 3 bedroom. Master bedroom has bathroom ,one living room ,one open kitchen(it can change according to request) ,one general bathroom and 2 perfect width terrace. You can enjoy with city and sea view from the terrace and make enjoyable barbecue parties.
And its selling price is .

We used precast facade to the exterior of the building which is recently very popular in construction World. Large glass spider facade used to Show the main enterance gallery spacious and magnificient. The stairs of the building seem to be spiraled from the outside and this makes the building to receive maximum light . Our building has 5 floors .there is no similiar building on that region and rental income is higher . With a perfect workmanship and interior design we used first quality laminated flooring,natural stone and imported seramics. Every product that we used is in harmony with each other.

Technical specifications:

The bathrooms are equipped with Villeroy & Boch ceramic tiles and are equipped with custom design bathroom cabinets. A perfect fit with Bocchi brand sanitaryware enriched with Grohe luminaires. Italy's best kitchen brand, Ernestomeda, was used in the kitchen. Built-in Mielle oven, hood, stove and dishwasher.  The benches are made of 100% natural stone. multiple glazing unit, wood-like windows and electric monoblock blinds have created a more comfortable home environment. It is extremely useful with its unique design and special design portmanto. There is a secure indoor garage. There is a lush backyard with landscape design. Underfloor heating was applied. It has the feature of being more heating and energy not loss than the radiator. It does not produce dust like radiator and protects the nature. Our building is a smart building. With the applied system, it can produce the energy to be used in common areas. You can also control your apartment after coming home or leaving the house. With just one button, you can use your shutters, lighting, music system, alarm, etc. features can remotely control. You can view the camera system separately. with VRV , HVAC technology you can make cold or worm two different room or you can change the heat at the sometime. This system produced by Daikin air conditioners will help you to create a perfect system.

 
__________________________________

Alt kat 220 m²'den oluşmaktadır. 6 oda 2 salondan oluşan dubleksimizde; alt katta 3 yatak odası; (ebeveyn yatak odası, giyinme odalı ve ebeveyn banyosu Türk Hamamı özelliklidir.). 1 salon, 1 mutfak ve kiler, 1 genel banyo (Banyoda Türk Hamamı özellikleri mevcuttur.) ve 2 balkon bulunmaktadır.

Üst katta ise 210 m²'dir. 3 yatak odası (ebeveyn odası, ebeveyn banyosu ile beraber), 1 salon, 1 açık mutfak (isteğe göre değiştirilebilir), 1 genel banyo ve 2 adet mükemmel genişlikte teras bulunmaktadır. Teras kısmından şehir ve deniz manzarasını seyredebilirsiniz. Eğlenceli barbekü partiler yapabilirsiniz. Satış Fiyatı : 'dır.

TEKNİK ÖZELLİKLERİ:
İnşaat dünyasında son zamanlarda trend olan prekast cephe , dış cephemizde kullanılmış olup, ana giriş galerisini ferah ve görkemli göstermesi için boy cam Spider cephe kullanılmıştır. Binanın merdiveni sarmal bir şekilde dışarıdan görünmektedir. Böylelikle binanın max. ışık alması sağlanmıştır. Binamız 5 katlıdır. Bölgede herhangi bir benzeri bulunmamakla beraber, yüksek kira getirili gayrimenkullerdir. Mükemmel işçilik ile özel olarak dizayn edilen iç mimaride 1.kalite lamine parke, doğal taş, ithal seramik kullanılmıştır. Kullanılan her ürün birbiriyle uyum içindedir. Teknik Özellikler : Banyolarda Vileroy & Boch marka seramik kullanılmış olup, buna özel tasarım banyo dolapları eşlik etmektedir. Grohe armatürler ile zenginleştirilmiş Bocchi marka vitrifiye ile kusursuz uyum sağlanmıştır. İtalya’nın 1 numaralı mutfak markası Ernestomeda mutfak kullanılmıştır. Ankastre Mielle marka fırın, davlumbaz, ocak ve bulaşık makinası bulunmaktadır. Tezgahlar ise 100% doğal taştan yapılmıştır. Isıcam, ahşap görünümlü pencereler ve elektrikli monoblok panjurlar ile daha rahat bir ev ortamı yaratılmıştır. Ferah antresi ve antrede bulunan özel tasarım portmantosu ile son derece kullanışlıdır. Güvenli kapalı garajı bulunmaktadır. Peyzaj dizaynı yapılmış , yemyeşil bir arka bahçesi mevcuttur. Yerden ısıtma sistemi uygulanmıştır. Radyatöre oranla daha fazla ısınma ve enerjiyi kaybetmeme özelliğine sahiptir. Radyatör gibi toz üretmeyip, doğayı korur. Binamız akıllı bina statüsündedir. Uygulanan sistem ile ortak alanlarda kullanılacak enerjiyi kendisi üretebilmektedir. Ayrıca dairenizi , eve gelmeden ya da evden çıktıktan sonra kontrol edebilirsiniz. Sadece bir tuş ile panjurlarınızı, ışıklandırmayı, müzik sistemini, alarmı, vb. özelliği uzaktan kontrol edebilir. Kamera sistemi ile ayrı ayrı görüntüleyebilirsiniz. VRV , HVAC teknolojisi ile bir odayı soğuturken bir odayı ısıtabilir, ya da tüm odaları aynı anda soğutup ısıtabilirsiniz. Daikin klimalarının ürettiği bu sistem mükemmel bir ortam yaratmanıza yardımcı olacaktır.

Contact :
Hakan SARAÇ - 0530 525 19 32
marka.png

Search